بازی گروهی

معرفی چندتا از بازی های گروهی خفن!

بدون دسته

سلام بچه ها من دوباره برگشتم و می خواهم براتون از چند تا بازی گروهی که وقتی دور هم جمع میشیم تعریف کنم. وقتی بعد کلی دوستای صمیمی دور هم جمع می شن خیلی بازی های گروهی حال میده . پس با من همراه باشید تا چند تا از این بازی های گروهی خفن و باحال رو براتون معرفی کنم!

زو!

بله ! اولین بازی گروهی ای که می تونید با هم انجام بدید ورزش زو هست. اگر تعدادتون ۵ تا ۶ نفر هست این بازی خیلی بهتون کمک میکنه که لحظات خوب و به یاد ماندنی را برای خودتون بسازید. مخصوصا این که این بازی تحرک جسمانیتون رو افزایش میده و باعث میشه در حین بازی یکم کالری هم بسوزونید.

پس اگر تعدادتون از ۵ نفر بیشتره و حالشو دارید ، شک نکنید! بیاید بریم قوانین این بازی رو با هم مرور کنیم.  شما به مقداری زمین و فضای باز نیاز دارید . معمولا سالن های پذیرایی خانه ها مکان مناسبی هستند . البته مراقب سالم موندن وسایل تزئینی باشید! بعد از اینکه محیطتون رو انتخاب کردید بیاید یه خط فرضی وسط زمین رسم کنید و تعداد نفرات رو به دو گروه تقسیم کنید. در اولین مرحله فردی از گروه اول داوطلب میشه و بازی رو شروع میکنه. اون فرد بلند کلمه ی زوووووووووووووو رو ادامه میده و به زمین گروه دوم میره و سعی میکنه تا هر تعداد از گروه دو رو که میتونه لمس کنه . البته باید حواسش باشه بچه های گروه دو احاطه اش نکنه. چون در این صورت حتما میبازه!

اگر تونست مثلا دو نفر و لمس کنه و برگرده تو زمین خودش اون دو نفر میسوزن و از مسابقه خارج می سوند. اگر نتونست کسی رو بسوزونه و خودش توسط گروه دوم احاطه شد خودش میسوزه .

نوبت بعدی با فردی از گروه دو شروع میشه و تا آخر سناریو مثله همونیه که براتون گفتم. خیلی بازی خوب و قشنگ و باحالیه خلاصه

پینگ پنگ

ممکنه براتون سوال پیش بیاد که خب اگر تعدادمون کم بود و نتونستیم که بازی زو رو انجام بدیم چکار کنیم؟

پیشنهاد من اینه :

برید سراغ پینگ پنگ!

پس اصلا شک نکنید . توپ و راکت هاتون رو آماده کنید یه میز پینگ پنگ تاشو بازی سازان بخرید و بیاین تا قوانینشو بهتون بگم !

خب این بازی فقط به دو تا بازیکن نیاز داره . هر کدوم از بازیکن ها در دو طرف میز پینگ پنگ قرار می گیرند و شروع میکنن به پرتاب توپ. و در در آخر هر کسی که امتیاز بیشتری بگیره برنده است.

من پیشنهادم اینه که اگر مثل خودم طرفدار پر و پا قرص میز پینگ پنگ هستید حتما یه میز پینگ پنگ خوب تهیه کنید و داخل خونه ازش نگه داری کنید تا بتونید هر وقت دوتایی شدید  پینگ پنگ بازی کنید.   حالا اگر از کمبود فضا رنج میبرید برید سزاغ میز پینگ پنگ های تاشو . واقعا گزینه ی خوبی ان! چون هر وقت دیدید اون میز فضای منزلتون رو اشغال کرده میتونید خیلی راحت تاش کنید و بزاریدش کنار.

خب حالا اگر هیچ جوره میز پینگ پنگ و راکت نداشتیم چیکار کنیم؟

بیاین تا بگم چه بازی هایی هستند که می تونیم انجام بدیم!

چشمک

چشمک یکی از راحت ترین و بی دردسر ترین بازی های موجوده که می تونیم باهاش خودمونو سر گرم کنیم . فقط باز باید تعدادتون زیاد باشه تا حال بده! تجهیزاتشم واقعا خیلی خیلی کمه . کافیه یه برگ کاغذ و چند تا دونه خود کار و یه ذهن تیز داشته باشید تا بتونید بازی و ببرید!

از توضیح این بازی رد میشم چون فکر میکنم همه بلدیم چجوری بازی کنیم. و ترجیح میدم خیلی سریع بازی های دیگه رو براتون شرح بدم.

جعبه رو خالی کن!

یک سبد کم‌عمق و سبک آماده کنید و تعدادی توپ داخل آن بریزید. سبد را به یک کمربند وصل کنید. شرکت‌کنندگان را به دو تیم تقسیم کنید.

بازیکنان هرتیم باید به ترتیب کمربند را ببندند و با تکان دادن کمر، توپ‌ها را به بیرون از سبد هدایت کنند. در طول بازی استفاده از دست و خم‌شدن غیرمجاز است. هر بازیکن بعد از خالی کردن سبد باید توپ‌ها را داخل سبد قرار دهد و سبد را به هم‌تیمی خود بدهد تا او دوباره این کار را تکرار کند. تیمی که زودتر بازی را تمام کند، برنده است.

اون کارو نکن!

یک نفر برای راهنمایی بقیه انتخاب می‌شود و از جملاتی مثل تکون نخور یا تک‌پا حرکت کن، برای راهنمایی استفاده می‌کند. هدف بازی این است که هر کس خلاف کاری را که به او گفته می‌شود، انجام دهد؛ در غیر این صورت، بازنده محسوب می‌شود. شرکت‌کننده‌ای که تا آخر بازی را ادامه دهد، برنده است.

کاردستی با چشم بسته

به هریک از مهمانان خود یک برگ کاغذ رنگی بدهید. از آن‌ها بخواهید دست‌های خود را پشت سرشان ببرند و بدون نگاه کردن، کاغذ را به شکل مورد نظر، مثل درخت، برش دهند. در پایان، کسی که کاردستی‌اش بیشترین شباهت را به شیء مورد نظر داشته باشد، برنده است. البته می‌توانید این مسابقه را به این صورت نیز برگزار کنید: چشم‌های شرکت‌کنندگان را با چشم‌بند ببندید و از آن‌ها بخواهید تصویر شیء مورد نظر را روی کاغذ بکشند.

صید شیرینی

مهمانان را به دو یا چند تیم ۸ تا ۱۰ نفره تقسیم کنید. مقدار زیادی شکلات بسته‌بندی‌شده را داخل یک کاسه‌ی بزرگ بریزید. اعضای هرتیم باید به ترتیب با کمک وسیله‌ای مثل یک قاشق کوچک که در دهان‌شان قرار دارد، شکلات‌ها را از داخل کاسه‌ی اصلی برداشته و به سبد تیم خودشان منتقل کنند. در نهایت، تیمی که بیشترین تعداد شکلات را در سبدش داشته باشد، برنده است.

ترکاندن بادکنک

شرکت‌کنندگان را به دوتیم تقسیم کنید. برای هر تیم، یک رنگ بادکنک در نظر بگیرید. بادکنک‌ها را به پای بازیکنان ببندید. اعضای هر تیم باید سعی کنند تا بادکنک‌های تیم دیگر را بترکانند و از ترکیدن بادکنکی که به پای خودشان بسته شده، جلوگیری کنند. هرکس که بادکنکش بترکد، از بازی خارج می‌شود. در نهایت، تیمی که بیشترِ اعضای آن باخته باشند، بازنده است. این بازی را می‌توانید به صورت دونفره نیز انجام دهید.

 توپ داغ

از شرکت‌کنندگان بخواهید تا به شکل دایره در کنار هم بایستند. شیئی کوچک مثل یک توپ یا یک جعبه در اختیار نفر اول قرار دهید. یک آهنگ پخش کنید. با شروع آهنگ شرکت‌کنندکان باید توپ را دست به دست کنند. هنگامی‌که آهنگ به پایان می‌رسد، کسی که توپ در دست اوست، بازنده خواهد بود و از دایره خارج می‌شود. برنده کسی است که تا انتها در دایره بماند.

چندتا

به محض رسیدن مهمان‌ها از آن‌ها بپرسید که چندتا از یک شیء مشخص در محیط وجود دارد. آن‌ها اجازه‌ شمارش ندارند و فقط باید تعداد را حدس بزنند. اشیائی که انتخاب می‌کنید، می‌توانند مواردی مثل تعداد هدیه‌ها، تعداد شکلات‌ها، تعداد پله‌ها و… باشند.

حدس‌ها و نام افراد را یادداشت کنید و در نهایت تعداد درست و نام برنده را اعلام کنید. می‌توانید یک هدیه‌ هم برای برنده در نظر بگیرید.

مسابقه گلوله‌برفی

تعدادی بادکنک در دو رنگ متفاوت آماده کنید. بادکنک‌ها را باد کنید و دو یا سه بادکنک در اختیار هر بازیکن قرار دهید. بازیکنان را به دو تیم تقسیم کنید و برای هر تیم یک رنگ بادکنک در نظر بگیرید. روی زمین یک خط جداکننده در نظر بگیرید. هر تیم باید سعی کند که بادکنک‌های خود را به طرف دیگر خط بفرستد و از ورود بادکنک‌های رقیب به زمین خود جلوگیری کند. بعد از دودقیقه (یا بیشتر) تیمی که بیشترین تعداد بادکنک را در طرف دیگر خط دارد، برنده این بازی مهیج است.

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *