تعریف خانه بازی

تعریف خانه بازی از دید کیدز پلیس

خانه بازی

یک خانه بازی متشکل از چندین المان مختلف است که می تواند باعث شادی و سرگرمی کودکان شود

متاسفانه در شرایط حال حاظر کشور به دلیل این که کودکان در جامعه نمی توانند مثل سابق به بازی های حرکتی بپردازند باعث می شود به زودی باعث می شود که به بیماری هایی نظیر دیابت، اضافه وزن و … دچار شوند.

به همین دلیل خانه های بازی فرصتی را ایجاد کرده اند تا کودکان بتوانند در مکانی سرپوشیده در کنار یکدیگر قرار بگیرند و علاوه بر استفاده از وسایل بازی پیشرفته و استاندارد از خدمات تفریحی، آموزشی و اغذیه ای لذت ببرند.

خانه بازی کودک یا [خانه کودک مشارکتی] به مرکزی می گویند که اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری را از طریق آموزش، پژوهش، مشاوره و تفریح برای گروه سنی کودکان ۶ ماه تا ۶ سال تمام ارائه می دهد. مجوز خانه کودک را شهرداری صادر میکند و سرمایه از سمت مدیر مسئول است.

شهرنشینی، آپارتمان نشینی و فضای کم بازی برای کودکان و همچنین نیاز کودکان به بازی و فعالیت به مرور باعث تاسیس و راه اندازی خانه های بازی سرپوشیده شد. البته در برخی از شهرهای جنوبی کشور به علت دما بالای هوا وجود مراکز بازی سرپوشیده تحت عناوینی چون مینی پارک، شهربازی سرپوشیده بیشتر است زیر عملا در بیشتر مواقع سال امکان بازی و فعالیت بچه ها در هوای آزاد وجود ندارد.

خانه بازی به صورت ساعتی از کودکان نگهداری می کند و برخی از آن ها نیز در صورتی که ثبت نام ماهانه و منظم داشته باشند کلاس های آموزشی نیز برای کودکان تدارک دیده می شود اما روند کاری خانه بازی با مهد کودک کاملا متفاوت است و در اصل برای سرگرمی و نگهداری موقت کودک راه اندازی شده است.

یکی از مهمترین نکات در خانه بازی نماسازی و وسایل بازی موجود است که کودکان را به خود جذب می کند. البته کنار وسایل بازی و فضا باید برنامه های متفاوت داشته باشید و خلاقیت به خرج دهید تا بتوانید مشتریان بیشتری را به سمت خانه بازی خود جذب کنید و صرفا راه اندازی و تجهیز آن تضمینی برای کسب درآمد مناسب از آن نخواهد بود.

شرایط تاسیس خانه بازی کودک به شرح زیر است

برای تاسیس خانه بازی نیاز به مدارک شناسایی، مدارک تحصیلی و سابقه کاری مرتبط دارید و اگر آقا هستید باید کارت پایان خدمت داشته یا از سربازی معاف باشید.

  نحوه گرفتن مجوز خانه بازی چگونه است ؟

زمانی که شما تصمیم به تاسیس یک خانه بازی را میگیرید شاید اولین چیزی که به ذهنتان برسد نحوه اخذ مجوز مورد نیاز خانه های بازی است، خبری که باید به شما بدهم این است که خانه های بازی در حال حاظر زیر نظر هیچ ارگانی نمی باشند، گاهی اوقات شاید کسانی بگویند که برای مثال از صنف خرازی باید مجوز تهیه کرد ولی این نکته واقعیت ندارد و افرادی که می خواهند خانه بازی تاسیس کنند، نیاز به دریافت مجوز ندارند، و موسسان می توانند به کار خود ادامه دهند.

پست های اداری در خانه های کودک شامل موارد زیر است

 نکته: مربی های آموزشی باید بین سن ۲۰ الی ۴۵ سال و ۲ سال حسن سابقه کار داشته باشند، کارت بهداشت داشته باشند و در دوره های ابلاغی از سوی مرکز مشارکت های فرهنگی شرکت کنند.

 

 

 شرایط و مدارک مدیر مسئول خانه بازی کودک

این شخص باید تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد حداقل ۲۵ و حداکثر ۶۵ سال سن داشته باشد، سوء پیشینه کیفری نداشته باشد و همچنین معتاد به مواد مخدر نباشد!

حداقل ۵ سال سابقه کار فرهنگی و هنری باید داشته باشد و در مصاحبه مرکز مشارکت های فرهنگی هنری باید پذیرفته شده باشد.

 

شرایط فیزیکی خانه بازی کودک باید چگونه باشد ؟

شرایط فیزیکی خانه بازی شامل موارد مختلفی است که می توان به پا خور بودن فضا، فضای مناسب کودکان، نصب تجهیزات ایمنی و تمیزی فضا اشاره کرد.

 


نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *