درآمد مهدکودک

فعالیت خانه های بازی در دوران کرونا

دسته‌بندی نشده

کرونا زندگی ما را به طرق متفاوتی تغییر داده . در این دوران نمیدانیم کودکان خود را به مدرسه بفرستیم یا نه ! نمیدانیم سرکار برویم یا نه ! از حمل و نقل عمومی استفاده کنیم یانه !

تمام این سوالات در ذهن ما میجرخد و وضعیت انتشار این بیماری در دنیا هر روز گسترده تر از دیروز می شود. با این شرایط کار درست چیست؟ تصمیم درست کدام است؟ کودکم را به مهد کودک بفرستم یا از او در خانه مراقبت کنم؟

باید پاسخ تمام این سوالات را با توجه به شرایط زندگی خودمان جستجو کنیم. اگر پدر و مادری شاغل هستند و توانایی نگه داری از کودکان خود را ندارند در شرایط عادی بهترین روش حل این مشکل استفاده از خدمات مهد کودک ها یا خانه های بازی بود اما اکنون آن ها باید تصمیم بگیرند که با این شرایط کودکان خود را به مهد کودک ها بفرستند یا نه!

با توجه به وضعیت بیماری کرونا که فعلا قصد رفتن ندارد باید چه چاره ای اندیشید؟ اگر کودکان خود را بفرستیم آن ها ممکن است دچار بیماری شوند . اگر نفرستیم از آموزش کافی بهره مند نمی شوند.

در این میان ما به عنوان پدر و مادر باید شرایط زندگی خود را بسنجیم . مزایا و معایب هر تصمیم را به درستی بررسی کنیم تا بتوانیم تصمیم درست را در این خصوص بگیریم. بیایید با هم نگاهی به مزایا  و معایب فرستادن کودکان به مهد کودک و خانه ی کودکان بپدازیم:

مزایا ی رفتن بچه ها به مهد کودک

  • آموزش دیدن آن ها توسط موسسه
  • کمک به اجتماعی شدن کودک
  • کمک به مستقل شدن کودک
  • تخلیه ی انرژی کودک
  • توانایی سر کار رفتن مادر
  • مقاوم شدن بدن کودک در صورت گرفت ویروس کرونا

معایب رفتن بچه ها به مهد کودک

  • گرفتن کرونا
  • انتشار ویروس کرونا به بچه های دیگر در صورت ناقل بودن کودک

همانطور که مشاهده می کنید تصمیم گیری در این خصوص کار بسیار سختی است. شرایط هر خانواده با خانواده ی دیگر متفاوت است و کسی نمیتواند برای شخصی دیگر تصمیم بگیرد. اگر قصد فرستادن کودک به مهد کوک یا خانه های بازی را دارید مطمئن شوید که تمام شرایط بهداشتی را رعایت می کنید.

رعایت کردن شرایط بهداشتی

از ماسک استفاده کنید!

استفاده از ماسک برای بزرگسالان هم سخت است مخصوصا در گرما . تنفس در ماسک کار راحتی نیست اما اگر قصد فرستادن کودکتا را به موسسه های آموزشی دارید طرز استفاده از آن را به او یاد دهید. این نکته را به گوش زد کنید که استفاده از ماسک گرچه سخت است ، اما باعث مراقبت از سلامتی خود و دیگران خواهد شد.

می توانید برای او ماسک های پارچه در رنگ ها و طرح های جذاب و کودکانه خریداری کنید که آن ها را دوست داشته باشد. و نکته ی آخر اینکه سایز ماسک را با توجه به صورت او انتخاب کنید. اگر ماسک های بزرگ به او بدهید به دلیل عدم قرار گیری درست روی صورت به خوبی از او مراقبت نمی شود و اگر سایز ماسک از صورت او کوچک تر باشد باعث تاول زدن پشت گوش کودک می شود و ممکن است کودک به سرعت از استفاده ماسک دلزده شود.

ژل ضد عفونی کننده فراموش نشود!

یک ژل ضد عفونی کننده خوش بو و زیبا برای کودکتان تهیه کنید و استفاده از آن را به کودک آموزش دهید. در زنگ تفریح ها کودکان از میان وعده استفاده می کنند به آن ها آموزش دهید قبل از خوردن خوراکی باید دست های خود را ضد عفونی کنند تا ویروس به آن ها منتقل نشود.

رعایت فاصله اجتماعی در مهد کودک ها

به دنبال موسسه ای باشید که فاصله ی اجتماعی مناسبی را برای کودکان تدارک دیده. برخی از مهد کودک ها به دلیل شرایط کرونا کلاس های خود را در فضای باز برگزار می کنند یا فاصله ی مناسبی را برای هر کودک در نظر گرفته اند. به دنبال یافتن این گونه مراکز باشید.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *