چمن مصنوعی مهدکودک

چمن مصنوعی مهدکودک را از کجا تهیه کنیم؟

خانه بازی

در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را در رابطه با خرید چمن مصنوعی مهد های کودک، مراکز بازی و سرگرمی مطرح کنیم، تا پایان مقاله همراه ما باشید تا به یک نتیجه گیری درست برسیم.

مهد های کودک هم شبیه به سایر محل های دیگر نیز به پوشش هایی متفاوتی دارند، به طور کلی در فضاهای بسته اماکن مختلف می توان از پوشش های متنوعی مانند سرامیک، کاشی ، کفپوش یا موکت استفاده کرد.

فضاهای روباز نیز بسته به نوع کاربری شان از پوشش هایی استفاده می کنند، به طور مثال در برخی از شهربازی ها تایل گرانولی کاربرد دارد برخی دیگر نیز از آسفالت استفاده می کنند.

البته که در فضای مهدکودک به تازگی استفاده از کفپوش رونق بیشتری گرفته است. چمن مصنوعی جلوه زیبایی دارد و به محیط شادی و نشاط می بخشد، همچنین معمولاً بافت نازک آن به شکل یک ضربه گیر عمل می کند.

انواع چمن مصنوعی

چمن های مصنوعی در بخش کلی همگی مشابه بوده و همانند به چمن‌های طبیعی ساخته می‌شوند اما جنس و کیفیت‌های متفاوتی از یکدیگر دارند. اگر به دنبال مرکز فروش چمن مصنوعی برای مهدکودک هستید، باید ابتدا با انواع چمن مصنوعی و مشخصات هر یک از آن‌ها آشنا شوید.

چمن مصنوعی نایلونی

اکثراً چمن مصنوعی هایی که با استفاده از نایلون ساخته می شوند، شکل خود را از دست نمی دهند به ضربه مقاومت بالایی را نشان می دهد.

همچنین چمن هایی که از جنس نایلون ساخته می شوند در برابر تغییرات هوا مقاومت بالایی از خود نشان می دهند، باید این نکته را بدانید که این مورد در مناطق گرمسیری کاربرد بیشتری دارند.

چمن مصنوعی از جنس پلی اتیلن

چمن‌های پلی‌اتیلنی بسیار شبیه به چمن‌های طبیعی هستند و به همین جهت در مناطقی که ظاهر اهمیت اصلی را دارد، از این نوع چمن‌ها استفاده می‌شود.
چمن‌های مصنوعی ساخته‌شده از ماده پلی‌اتیلن مقاومت بسیار زیادی دارند و در اثر ضربه، فرم اصلی خود را از دست نخواهند داد؛ به همین علت در زمین‌های ورزشی از این نوع چمن استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که این مدل از چمن‌ها نیاز به برس کشی دارند تا شکل تازه و اولیه‌ی خود را حفظ کنند.

چمن های مصنوعی از جنس پلی پروبیلن

نوع دیگری که در رابطه با چمن های مصنوعی موجود است، پلی پروبلین است. این نوع از دوام مناسبی برخوردار است و ویژگی مثبت آن مقرون و به صرفه بودن آن است.

البته استفاده از این مدل چمن ها در همه ی مناطق ممکن نیست.

در بسیاری از محیط ها خاک حاصلخیر و مناسب برای کاشت وجود ندارد.

به طور کلی هزینه ی استفاده از چمن مصنوعی در یک دوره ی ده ساله تنها ده درصد کاشت چمن های طبیعی بوده است.چمن‌های مصنوعی نیازی به کود دهی نیز ندارند و در تمام آب‌وهواها و فصل‌های مختلف سال شاداب و سرسبز هستند.

مزایای استفاده از چمن مصنوعی در مهدکودک

بازی برای کودکان یکی از اولین نیاز های ضروری است. بچه ها از طریق بازی کردن خود و جهان پیرامونشان را می شناسند.

بازی در فضای آزاد نیز باعث می شود،کودکان با طبیعت ارتباط بیشتری بگیرند و فعالیت فیزیکی باعث می شود تا تندرستی درشان افزایش یابد.

جمع بندی: شاید بتوان گفت چمن مصنوعی یکی از کاربردی ترین محصولات مورد استفاده در مهدکودک است.

 

 

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *