دویدن کودکان

۱۰ رفتاری که زندگی کودکان را تغییر می دهد!

رفتار کودکان

از مهمترین مسائلی که مطرح است شناخت رفتار های موثر و تاثیر گذار در زندگی کودکان است.

این رفتار ها گاه می تواند زندگی کودک شما را تحت تاثیر خود قرار دهد. شما به عنوان پدر و مادر باید به این موضوعات توجه به خصوصی داشته باشید.

در این مطلب قصد داریم تا ۱۰ رفتاری که زندگی کودکان را تغییر صحبت کنیم.

مطلب فوق به شما کمک می کند تا دانش خوبی را نسبت به کودکان و علایق و رفتار آن ها کسب کنید.

نمونه رفتار های والدین که کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد:

 1. سعی کنید که همیشه لبخند بر لب داشته باشید، امروزه افراد تصور می کنند که بودن وسایل بازی در محل می تواند باعث به وجود آمدن شادی شود، ولی باید به اطلاع شما برسنام که این طرز تفکر صحیح نمی باشد.
 2. چیز های کوچک را در زندگی تقدیر کنید: مثل گذر یک پروانه بر روی آسمان، به فرزندانتان بیاموزید همیشه بخشش مهمتر از گرفتن است چون دیدن خنده ی یک فرد بهترین هدیه برای انسان است.
 3. بسیاری از مردم در زندگیشان احساس خوشحالی می کنند، این خوشحالی ممکن است به عوامل مختلفی وابسته باشد، از جمله آن ها می توان به سهل و آسان قرار دادن مسائل و مشکلات زندگی اشاره کرد.

آموزش هایی که کودکان باید در زندگی خود جهت تعالی بخشیدن به کار برند.

 1. مهربانی بهترین هدیه است: مهربانی هزینه اش رایگان است، بهترین هدیه این است که به کودکانتان تعلیم دهید همه چیز را دوست داشته باشند و چیزی را رد نکنند و به سادگی زندگی کنند.
 2. با مهربانی رفتار کنید حتی اگر موافق نیستید: حتی اگر با برخی از افراد مشکل دارید با آنها مهربان باشید.
 3. همیشه به ندای قلبتان گوش دهید: این جهان شما را به راه های مختلفی می کشاند .
 4. اجازه ندهید تا سایر افراد شادی شما را مختل کنند.
 5. به کودکانتان تعلیم ببخشید که نظر خودشان مهمتر از سایر افراد است، و آن ها باید مسئولیت عواطف و احساسات خود را بر عهده بگیرند.
 6. هر چه فکر می کنید همان اتفاق برایتان می افتد، به کودکانتان تعلیم ببخشید که خوش بین باشند. نیمه پر لیوان را ببینند.
 7. از اشتباه کردن ترسی نداشته باشید: این جمله بسیار مهمی است که باید به کودکان قبل از بزرگ شدن بیاموزید این که اشتباه کردن بخشی از زندگی انسان است.
 8. با محیط پیرامون مثل منزل رفتار کنید: با محیط پیرامونتان درست رفتار کنید همانند خانه خود که به آن بها می دهید، محیط خود را نیز مورد توجه قرار دهید.

همانطور که مشاهده کردید | عوامل بسیاری در موفقیت اخلاقی و آموزه هایی که کودک از آن باید استفاده کند وجود دارد | مطلب فوق به اتمام رسید امیدوارم که بتوانید از آن استفاده کنید، سوالات خود را در بخش نظرات مطرح کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *